Bajnokok ligája döntő: Manchester City – Chelsea 0-1

2021. máj. 30. Arany Balázs

Kai Havertz lett a hős

Angol uralom az idei év futball világában. Az Európa liga döntőben is volt angol csapat, a BL-ben pedig mindkét résztvevő. Manchester City-Chelsea házi döntőt rendeztek Portóban, ahol eldőlt ki ülhet fel Európa trónjára.

Hosszú út vezetett a két csapat számára a döntőbe, a City az FC Porto csapatával, az Olymiacos gárdájával, illetve a Marseille-el találkozott a csoportban. Simán tovább jutott a maga 16 egységével. A nyolcaddöntőben a Mönchengladbach jött szembe, de 4-0-s összesítéssel a világos kékek jutottak tovább könnyedén. Majd a következő körben ismét német ellenféllel találkoztak, ezúttal a Dortmund-dal, de itt is magabiztos oda-vissza győzelmet ért el a City. Az elődöntőben a PSG sem okozott komolyabb problémát, szintúgy kettős győzelemmel menetelt a döntőbe a manchesteri gárda.

A Chelsea is csoportgyőztesként jutott tovább, megelőzve a Sevilla-t, a Krasnodart és a francia Rennes csapatát. A legjobb 16 között egyből az Atletico Madrid-dal találkoztak a londoniak, és 3-0-s összesítéssel tovább is jutottak. A Porto ellen már becsúszott egy vereség, de így is elődöntőbe jutott a Chelsea. Ahol a Real Madrid volt az ellenfél. A spanyol fővárosban 1-1 lett, majd a visszavágón sima 2-0-s angol siker. Így meneteltek el a döntőig a két Premier League együttes.

Nem meglepő, de az idei szezonban találkozott a két csapat a bajnokságban és a kupában is. A 17. fordulóban a Stamford Bridgen, ahol 3-1-s City siker született. Majd az FA kupa elődöntőben futottak össze, ott a Chelsea nyert 1-0-ra, a 35. fordulóban pedig 2-1-re a Manchester otthonában.

Nézzük a csapatok mely kezdő tizeneggyel futottak ki a pályára. Elsőként a Manchester City kezdője:

A sötétkék mezes londoniak pedig az alábbi csapattal vágtak neki a finálénak:

Este 21:00-kor elkezdődött a 2020/2021-s idény Bajnokok ligájának döntője a Porto stadionjába, amelyet a City kezdett. Az első helyzetre a 14. percig kellett várni, ekkor Werner kapott egy labdát a kapu előtt, amelyet laposan, a kapu közepébe lőtt, de Ederson hárítani tudott. A 35. percbe. Gundogan szabálytalankodott, az elszenvedő Silva volt, akit az ápolást követően le is cserélt Tuchel, a folytatásban Christensen a pályán. A 43. minutimban megszületett a vezető gól, a Chelsea talált be. A 22 esztendős Mason Mount a saját térfeléről indította Kai Havertzet, aki remekül lépett ki a védők között, majd egy az egyben Edersonnal szemben nem hibázott és a kapuba lőtte a labdát, 0-1.

Ez az eredmény már nem változott az első játékrészben, hiába a City jelentős labdabirtoklási fölénye, az előny a londoniaknál.

A második játékrészt a Chelsea kezdte meg. Az első fontosabb esemény az 57. percben Rudiger sárgalapja, amelyet a De Bruyne ellen elkövetett szabálytalanságért kapott, a belga bele is sérült, helyén Gabriel Jesus. Néhány perc elteltével újabb City csere, Silva ment le, Fernandinho érkezett. A sötétkékeknél pedig Werner ment le, helyét Pulisic vette át. A 73. percben ziccer adódott a Chelsea előtt, Havertz ismét megvillant, ezúttal ő passzolt Pulisic elé, aki tisztán lőhetett a kapussal szemben, ennek ellenére nem talált kaput. Négy perc elteltével a távozó félben lévő Agüero váltotta Sterlinget. A 80. percben a londoniak is cseréltek ismételten, Kovacic érkezett a gólpasszt adó Mount helyén. A hajrában a nemrég pályára lépő Gabriel Jesus kapott sárgalapot. A hét perces ráadás utolsó helyzete Mahrez nevéhez fűződött, aki a tizenhatosról eresztett meg egy kapáslövést, amely kicsivel, de elkerülte a kaput, maradt a 0-1-s végeredmény a londoniak javára. A második félidőre is maradt a labdabirtoklási fölénye a világoskékeknek, e mellett többet passzoltak, többet támadtak, több szögletet rúghattak, ez azonban kevés volt az első BL trófea elhódításához. Tehát a Bajnokok ligája döntőjének győztese 2020/2021-ben a Chelsea csapata, a Citynek be kell érnie az angol bajnoki címmel idén.

(Fotók: uefa.com)